Klokočovská sýrárna

Přímo na farmě Klokočov můžete ochutnat a nakoupit naše lahodné kozí, ovčí a kravské sýry, čerstvé kravské a kozí mléko, jogurty, tvaroh, máslo a další mléčné produkty. Vše vyrábíme vždy z čerstvě nadojeného mléka od našich zvířat, bez jakýchkoli konzervantů a v bio kvalitě.

 
 

 
syrarna1.jpg

Naše bio kozí mléko

Získali jsme za něj v roce 2018 ocenění regionální potravina a rádi vám ukážeme, že kvalitně zpracované kozí mléko od spokojených a dobře krmených koz rozhodně nesmrdí! Naopak je to ceněný zdroj fyzické i psychické síly, který obsahuje více minerálů a je snáz stravitelné než kravské mléko. Může také mobilizovat imunitní systém organismu a tím působit jako antialergen, pomoci při stresu a kloubních nebo dýchacích obtížích.

 
syrarna2.jpg

Bio kravské mléko

Také mléko od našich krav zpracováváme šetrně tak, aby zůstalo v co nejpřirozenějším stavu, takže jej pouze pasterujeme, aby byly zničeny choroboplodné zárodky. Jak dokázaly mnohé studie, bio mléko skutečně vykazuje výrazně nižší zbytkové hodnoty pesticidů a antibiotik, a naopak až třikrát vyšší obsah kyseliny linolové, která má protirakovinové a protisklerotické účinky. Má také lepší profil mastných kyselin a vyšší obsah vitaminu E nebo betakarotenu.

 
ovce.jpg

Bio ovčí mléko

Produkce ovčího mléka je výrazně nižší v porovnání s kozím či kravským mlékem (například na Klokočově nadojíme denně 150 litrů kravského, 100 litrů kozího a jen 25 litrů ovčího mléka). Je však mimořádně bohaté na minerální látky, vitamíny a bílkoviny, a přestože je výrazně tučnější, je vhodné při boji s vysokým cholesterolem. Má také antioxidační a protirakovinové účinky a nabízí výbornou variantu pro lidi s mírnou intolerancí laktózy.

 

 
piknik.jpg

Ochutnejte třeba náš kozí sýr s medem a ořechy, který získal v roce 2016 ocenění regionální potravina.

 
regpotravina.png
 
 
 

Prodej ze dvora - otevírací doba:

Po - Ne: 11:00 - 16:00

Kontakt:

725 005 426

syrarna@farmaklokocov.cz